خانه / مطالعات و رساله معماری / مطالعات و رساله هتل و مراکز اقامتی / رساله اقامتگاه کوهستانی (50 صفحه) فایل WORD

رساله اقامتگاه کوهستانی (50 صفحه) فایل WORD

رساله اقامتگاه کوهستانی در 50 صفحه به صورت word تنظیم شده است که شما می توانید فهرست رساله اقامتگاه کوهستانی را مشاهده و در صورت تمایل نسبت به خرید و دانلود مطالعات اقامتگاه کوهستانی اقدام و از این فایل بعنوان یک منبع در رساله معماری اقامتگاه کوهستانی خود استفاده کنید.

رساله طراحی اقامتگاه کوهستانی

رساله طراحی کوهستانی که ما در این بخش از مطالب وب سایت سایه 66 به معرفی و تحلیل بیشتر و بهتر تمامی ریزفضا ها و امکانات مختلف معماری آن پرداخته ایم را میتوان همواره یکی از بهترین و کاملترین رساله اقامتگاه کوهستانی در سطح اینترنت دانست که ما توانسته ایم با استفاده از بهترین اطلاعات معماری مربوط به تهیه و ارائه مطالعات کوهستانی بپردازیم تا شما عزیزان معمار بتوانید با استفاده از آن اطلاعات جامعی را در این باره به دست بیاورید و در دیگر تحقیقات و اقامتگاه کوهستانی خود از این اطلاعات استفاده کنید.

رساله اقامتگاه کوهستانی

عنوان : رساله اقامتگاه کوهستانی
تعداد صفحات :  50 صفحه
دانلود رایگان فایل پی دی اف : کلیک کنید
توضیحات : فایل ورد و قابل ویرایش
قیمت : 8/000 تومان

جهت خرید کلیک کنید

فهرست مطالب رساله اقامتگاه کوهستانی

فصل اول :
1 شناخت موضوع3
1-1 اهمیت موضوع. 3
2-1 بيان اهداف 4
3-1 انواع اقامتگاهها5
1-3-1 تعریف مجتمع توریستی.6
فصل دوم :
2 نمونه های تطبیقی7
1-1-2 تحلیل و بررسی نمونه های ایرانی.7
2-1-2 هتل کندوان.8
4-1-2 هتل داد یزد.10
5-1-2 نمونه هتل های خارجی.12
6-1-2 بررسی و نقدHotel Klinglhuber استرالیا.13
فصل سوم :
3- فصل سوم مبانی نظری.14
1-3 مبانی نظری و تئوری های معماری14
1-1-3 مقدمه.14
2-3 سابقه تاریخی کاروانسراهای ایران.15
1-2-3 معمارى انواع كاروانسراها.17
3-3 استانداردها 17
فصل چهارم :
1-4 مطالعات اقلیمی.38
2-4 شناسايی وضعيت جغرافيايی منطقه مورد نظر در فلات آذربایجان.39
1-1-4 موقعيت جغرافياي استان اردبیل.39
3-4 چگونگی رویارویی با مسائل اقلیمی.39
4-4 اقليم استان اردبيل40
1-4-4 بارش.40
2-4-4رطوبت نسبي41
5-4 باد.41
فصل پنجم :
مطالعات تحلیلی و روند طراحی42
1-5 انتخاب سایت پلان. 43
2-5 آنالیز سایت .43
3-5 اسکیس های اولیه 44
4-5 ایده های طراحی. 45
5-5 عوامل موثر طرح.46
6-5 روند طراحی 47

مطالب مشابه :   مطالعات مجموعه تفریحی اقامتی 190 صفحه

ضمایم
منابع و ماخذ

رساله طراحی اقامتگاه کوهستانی

دانلود رساله اقامتگاه کوهستانی

رساله اقامتگاه کوهستانی در چند سال اخيرهتل و هتل داری و ایجاد اقامتگاههای جنگلی و کوهستانی به صنعتي واقعي تبديل گرديده و از گسترش سريع و فوق‌العاده‌اي برخوردار بوده است، به طريقي كه مانند هر محصول صنعتي ديگر توليد مي‌شود به طوري كه اين محصول صنعتي از قوانين و ضوابط بازار و محاسبات سودآوري تبعيت مي‌كند. بدون شك تأثير اين تحول از يك سو بهبود سطح نسبي خدماتي است كه در هتل‌ها از هر نوع عرضه خواهد شد و از سوي ديگر به تنزل چشم‌گير كيفيت معماري چه در سيما و چه در درون آن خواهد انجاميد.

مطالعات معماری اقامتگاه کوهستانی

رساله اقامتگاه کوهستانی بر همين اساس اهميت اين موضوع فراتر از آن است كه از روشهاي به اصطلاح«سريع و عقلاني» كه معمولا مي‌توانند خواسته‌ها را برآورده سازند، استفاده شود، يعني نمي‌توان و نبايدبه نوعي « كمال ارزان‌قيمت» دست يافت بلكه بيشتر بايد به كمك معماري‌ائي هماهنگ و منطبق با نيازها و با سازماندهي در خور، به طيفي از فضاها دست يافت كه قابل زنجيره شدن و تكرار مشابه از يك مكان به مكان ديگر با تشابهات اغراق‌آميز در جزئيات آن يعني فضايي بدون هويت نباشد، بلكه فضايي باشد مأنوس، كه به آن مي‌توان احساس تعلق نمود.

مطالب مشابه :   مطالعات هتل 4 ستاره بابلسر

خرید رساله اقامتگاه کوهستانی

رساله اقامتگاه کوهستانی مقوله‌اي كه در اين پروژه به آن پرداخته مي‌شود، طراحي اقامتگاه در محدوده شهر مي‌باشد. در اين مطالعات سعي شده است پس از شناخت دقيق نوع مسافرين شهر اردبیل و قصد اصلي اين مسافرين و نيز كمبودها و نيازها ، به شناخت عملكردي فضاي اقامتگاه و تعيين نوع مطلوب اقامتگاه در وضعيت فعلي شهر و در نهايت مكان‌يابي مناسب در محدوده مورد نظر و سپس به طراحي بپردازيم.
2-1 بيان اهداف

دانلود رایگان رساله اقامتگاه کوهستانی

رساله اقامتگاه کوهستانی با در نظر داشتن اين اصل كه هر پژوهشي در مسير طبيعي و تحقيقي خود مي‌بايد گسترش و توسعه‌اي در جهت فعاليت‌ها و گزارشات متنوع پژوهش خود داشته باشد، لذا مشخص بودن اهداف براي انتخاب چنين پروژه‌اي ضروري مي‌نمايد.
رساله اقامتگاه کوهستانی يقيناً اين پروژه مي‌بايد سودآوري مورد انتظار و متعارف سرمايه‌گذاري را تأمين كند، اما مطمئنًا داراي وجوه متنوع و شگرف ديگر است، زيرا فضايي است كه مانند ديگر فضاها به شيوه خاص خود، انسان را به صورت فردي و گروهي مورد خطاب قرار مي‌دهد، گروهي كه فرد‌فرد آن داراي ويژگيهاي خاص خود بوده و نبايددر قالبي از پيش فرض شده قرار داده شوند. از اين منظر هتل بخشي از فضاي برخورد اجتماعي و گاه آميزش با فضايي است فرهنگي كه بايد از اهداف صرفا تجاري فراتر رود.

مطالب مشابه :   رساله اقامتگاه تفریحی توریستی (130 صفحه) فایل WORD

کاملترین رساله اقامتگاه کوهستانی

رساله اقامتگاه کوهستانی بنابراين به هتل يا هر نوع ديگر فضاي اقامت موقت، نه تنها نبايد به صورت يك سلول اقامتي نگريست بلكه بايد آن را فضايي گرم، متنوع، دعوت‌كننده، زنده و پويا متصور شد و از آن‌جا كه گردشگري و هتل‌داري به عنوان يكي ار ابزار لازم در زمينه اشتغال‌زائي و در‌آمد محلي و ملي نيز سهم بسيار قابل ملاحظه‌اي دارد، پرداختن به آن مستلزم رعايت اصول، قواعد و ضوابط مشخص، ظريف و محكمي است كه بي‌توجهي به آن‌ها، انتظارات و توقعاتي كه مي‌توان و بايد از اين نهاد فرهنگي، اجتماعي، اقتصادي داشت را ميسر نخواهد كرد و روند اين مطالعات مي‌بايست به نحوي باشد كه بتواند با گذشت زمان و با تغيير يا رشد نيازهاي آتي پروژه، قابل انطباق و سازگاري باشد.

شما دانشجویان و معماران عزیز میتوانید با دانلود رساله اقامتگاه کوهستانی از سایت معماری سایه 66 فایل مورد نیاز خود را به صورت کامل و آنی دریافت کنید زیرا ما در این رساله طراحی اقامتگاه کوهستانی توانسته ایم تمامی اطلاعات مربوط به چنین مکانی را بگنجانیم تا شما عزیزان با استفاده و الگو برداری از آن به بهترین نتایج ممکن دست پیدا کنید.

عنوان : رساله اقامتگاه کوهستانی
تعداد صفحات :  50 صفحه
دانلود رایگان فایل پی دی اف : کلیک کنید

توضیحات : فایل ورد و قابل ویرایش
قیمت : 8/000 تومان

جهت خرید کلیک کنید

 

منبع : گوگل