خانه / مطالعات و رساله معماری / مطالعات اماکن خدماتی رفاهی / پایان نامه اقامتگاه بین راهی (مطالعات،نقشه،رندر)

پایان نامه اقامتگاه بین راهی (مطالعات،نقشه،رندر)

پایان نامه اقامتگاه بین راهی

بر اساس متون تاريخي و برخي از بناهاي برج و بارودار در اوايل ميانه كه باستان‌ شناسان شوروي سابق مورد كاوش قرار داده‌اند، پایان نامه اقامتگاه بین راهی اين نوع بناها در آسياي ميانه بيشترين حضور را داشته‌اند. با تثبيت مرزهاي جهان اسلام، فعاليت مبارزان در راه دين كاهش يافت،‌ ولي بناهايي كه در بين راه‌ها ساخته شده بودند، جهت اسكان مسافران همچنان باقي ماندند.

نقشه و فایل سه بعدی اقامتگاه بین راهی

رباسط سوسه در تونس كه احتمالاً بين سال‌هاي 771 و 788 تأسيس شده است، نقشه و فایل سه بعدی اقامتگاه بین راهی پایان نامه اقامتگاه بین راهی يك ساختمان مربعي شكل دو طبقه با برج‌هاي زاويه‌اي و يك در ورودي مستحكم و حياط باز با حجره‌هاي پيرامون است و با مسجد ستون‌داري كه در نخستين طبقه و بالاي درب ورودي قرار گرفته آن را از نظر پلان با ديگر كاروانسراهاي عصر خود متمايز كرده است.

پلان اتوکد اقامتگاه بین راهی

از ديگر نمونه‌هاي رباط‌ها در مغرب زمين به رباط ملك كه تقريباً يك سده‌ي بعد بر سر راه بخارا و سمرقند بنا شده است، پلان اتوکد اقامتگاه بین راهی  پایان نامه اقامتگاه بین راهی مي‌توان نام برد كه ظاهراً شبيه به يك قلعه است. نماي پيشين تو رفته‌ي آن يادآور عمارت قصر گونه‌ي همان منطقه است. اين رباط نيز داراي برج‌هاي زاويه‌اي و پايه‌هاي نيم‌دايره‌اي مي‌باشد و آرايش فضاهاي داخلي آن با اتاق‌هايي كه به حياط مركزي متصل مي‌شود نشان از حقيقت فرم‌هاي كاروانسراهايي بودن آن دارد.

نقشه اتوکد dwg اقامتگاه بین راهی

ابن حقول،‌ جغرافي‌دان قرن 12، به رباط‌ها و كاروانسراهاي شهري در منطقه‌ي «پالرمو» اشاره مي‌كند كه در آن زمان براي تجمع مسافران ساخته مي‌شده است نقشه اتوکد dwg اقامتگاه بین راهی و اما در جهان مدرن و با پيشرفت‌هاي زندگي بشر، اقامت‌گاه‌ها شكل تازه‌اي به خود گرفته و در غالب عناوين مختلف با كاربري‌هاي گوناگون و شرايط مالي و اقتصادي استفاده كنندگان پایان نامه اقامتگاه بین راهی در بافت‌هاي شهري سراسر جهان توسعه يافته‌اند. در دوره‌ي سلجوقي حدود صد كاروانسرا در مناطق آناتولي و تركيه ساخته شده است.

مطالب مشابه :   دانلود طرح نهایی و پایان نامه ایستگاه آتش نشانی

طرح نهایی اقامتگاه بین راهی

فضاهايي همچون هتل، متل، سوييت، هتل آپارتمان،‌ مراكز جهانگردي، ويلاها و كمپ‌هاي جهانگردي و غيره از دسته فضاهايي هستند طرح نهایی اقامتگاه بین راهی كه در نقاط مختلف ارايه‌ي خدمات مي‌نمايند. صنعت هتل‌داري نوين آغاز خود را به كشورهاي اروپايي مديون است.
اين صنعت در ابتدا در ساختمان‌هاي كوچك و محقري كه براي گشودن آنها از كليدهاي چوبي استفاده مي‌شد، شكل گرفت و در همين هتل‌هاي كوچك انواع خدمات و سرويس‌ها به مشتريان عرضه مي‌گرديد. صاحبان هتل‌ها بيشتر طبقه‌ي ثروتمند و اشراف بودند. كلمه‌ي hotel از حدود سال‌هاي 1760 ميلادي براي ناميدن مراكز اقامتي به كار گرفته شد. اين واژه خود از كلمه‌ي پایان نامه اقامتگاه بین راهی «hostel» مشتق شده است كه در همان سال‌ها و در كشور انگليس به كار مي‌رفت. در آمريكا مكان‌هاي اقامتي را «inn» مي‌ناميدند كه به مفهوم كاروانسرا، مسافرخانه، مهمانخانه و گاه به معني منزل به كار مي‌رفت.

فایل سه بعدی اقامتگاه بین راهی

رشد واقعي و تكامل اين صنعت در آمريكا با گشايش «سيتي هتل» در نيويورك در سال 1794 ميلادي آغاز شد و اين نخستين ساختماني بود كه به ارايه‌ي خدمات مربوط به هتلداري اختصاص يافت. فعاليت‌هاي اين مركز به ايجاد انگيزش و رقابت در ميان شهرهاي ديگر انجاميد. به طوري كه سرمايه‌داران متعدد به اين صنعت روي آوردند و هتل‌هاي چندي تأسيس كردند فایل سه بعدی اقامتگاه بین راهی ، اما گسترش افسانه‌اي و شگفت‌آور اين صنعت به سال‌هاي قرن بيستم بر مي‌گردد.
سال 1930 ميلادي با رويدادي در ركورد صنعت جهانگردي روبه‌رو بوده، ولي در آغاز دهه‌ي 1950 شكوفايي اين صنعت پایان نامه اقامتگاه بین راهی در كل دنيا ديده شد. مراكزي نيز به نام‌هاي متل تنها در آمريكاي شمالي ساخته شدند. تأسيس هتل‌هاي زنجيره‌اي در همين زمان و به منظور مشاركت سرمايه‌داران شروع شد.

مطالب مشابه :   مطالعات مجتمع خدماتی رفاهی بین راهی 150 صفحه

نقشه اتوکد اقامتگاه بین راهی

هتل‌هاي زنجيره‌اي هايت، شرايتون،‌ هاليدي، پلازا و غيره از اين دسته‌اند. رونق و گسترش هتل‌هاي بزرگ روزافزون است. نقشه اتوکد اقامتگاه بین راهی به طوري كه نمي‌توان پاياني بر آن متصور شد. در اين گونه هتل‌ها ارايه‌ي خدمات بر اساس درجه‌بندي ستاره‌اي هتل انجام شده و در سطوح مختلف انجام مي‌شود. در تمامي آنها سعي در جذب مشتري پایان نامه اقامتگاه بین راهی و رضايت خاطر مسافرين است.

دانلود پلان اقامتگاه بین راهی

ايران به علت قرارگيري در شاهراه بازرگاني شرق و غرب و وسعت خاك آن، از ديرباز به ايجاد راه‌هاي بازرگاني و نظامي و ساخت پل‌هاي متعدد دانلود پلان اقامتگاه بین راهی و تأمين امنيت كاروانيان به ديده‌ي توجه نگريسته است. تحول و گسترش كاروان‌هاي ايران در ادار مختلف، بسته به وضعيت اجتماعي، اقتصادي، مذهبي داشته و تنوع اقليمي در به وجود آمدن اقامتگاه‌هاي مختلف در ايران مزيد بر علت گرديده است.

پروژه معماری اقامتگاه بین راهی

اولين بنا از دسته بناهاي اقامتي در ايران را «چاپارخانه‌ي عصر هخامنشي» مي‌دانند كه به منظور ارتباطات سريع بنا شده بود. پروژه معماری اقامتگاه بین راهی هرودوت در جلد پنجم كتاب تواريخ از منزلگاه‌هاي سخن گفته كه توسط هخامنشيان بين شهرهاي شوش و سارد بنا شده بودند و همچنين به 111 ساختمان كاروانسراي ايجاد شده (چاپارخانه) كه گويا به شكل مربع و مستطيل بوده‌اند و با مصالحي از جمله خشت و آجر بر پا شده بودند، اشاره كرده است. به گفته‌ي وي اين فضاها اتاق‌ها و اصطبل‌هايي در اطراف داشته‌اند. پيش از اسلام، عصر ساساني يكي از ادوار مهم به شمار مي‌آيد و عموماً كاروانسراهاي اين دوره چهار ايوانه و با لاشه سنگ، آهك، گچ و خاك بنا مي‌شده‌اند. در ادامه،‌ تحويل فضاهاي كاروانسرا و اقامتي در ادوار تاريخي ايران بررسي مي‌شود.

مطالب مشابه :   پایان نامه آمفی تئاتر (مطالعات،نقشه،رندر)

پایان نامه اقامتگاه بین راهی (مطالعات،نقشه،رندر)
حجم فایل : 12 مگابایت می باشد.

قیمت : 50000 تومان

این فایل شامل مطالعات + نقشه اتوکد + عکس های سه بعدی می باشد که بعد از خرید میتوانید دانلود کنید.
چنانچه در رابطه با این فایل سوالی داشتید با آی دی تلگرام gholami1988@ یا با شماره 09125879258 تماس بگیرید.

جهت خرید کلیک کنید

مشاهده فهرست مطالعات این پایان نامه : مطالعات اقامتگاه بین راهی 195 صفحه

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید