خانه / مطالعات و رساله معماری / مطالعات و رساله اماکن و مراکز خاص / دانلود رساله و مطالعات پارکینگ طبقاتی 100 صفحه

دانلود رساله و مطالعات پارکینگ طبقاتی 100 صفحه

دانلود مطالعات طراحی پارکینگ طبقاتی

مطالعات پارکینگ طبقاتی دانلود مطالعات طراحی پارکینگ طبقاتی, ضوابط و استاندارد طراحی پارکینگ طبقاتی, جدول برنامه فیزیکی و ریز فضاهای پارکینگ طبقاتی, دانلود رایگان رساله معماری پارکینگ طبقاتی, نمونه موردی و نمونه مشابه پارکینگ طبقاتی, دانلود تحقیق معماری پارکینگ طبقاتی, مبانی نظری و پیشینه تحقیق پارکینگ طبقاتی

مطالعات پارکینگ طبقاتی گسترش شهرها، افزایش تعداد مسافرتهای شهری ، پیشرفت تکنولوژی وارزان شدن قیمت خودرو و بالارفتن درآمد خانواده سبب شده تعداد خودروها در شهرهاافزایش قابل توجه ای داشته باشد. که این امر باعث ایجاد ترافیک و همچین کمبود محل پارک خودرو شده است. حل مسئله ترافیک به برنامه‌ریزی‌های درازمدت و کوتاه مدت مختلفی از جمله کاهش سفرهای شهری ، طراحی سیستم حمل و نقل عمومی فراگیر و غیره نیازمند است.

ضوابط و استاندارد طراحی پارکینگ طبقاتی

مطالعات پارکینگ طبقاتی تامین فضای پارکینگ خودرو در شهر، خارج از بحث ترافیک یکی از نیازهای ضروری است. تامین پارکینگ در بافت ‌های شهری موجود ما از دغدغه ‌های طراحان شهری نبوده است و اکثر فضاهایی پیش بینی شده در طرح های جامع یا تغییر کاربری داده و یاواگذار شده‌اند. در ساختمانهای مسکونی وضع آشفته تر بوده و با توجه به هزینه ‌های تامین پارکینگ و گرانی نرخ زمین و استفاده از فضای پارکینگ برای کاربری های دیگرتمامی سازنده ‌ها به طوری از ساخت آن طفره رفته و تا جایی که امکان داشته از تامین آن اکراه دارند. و در بسیار موارد سازندگان اقدام به خرید پارکینگ تامین نشده ازشهرداری ها نموده و یا بدلیل عدم تامین پارکینگ جریمه شده و پايان كار گرفته‌اند.

مطالب مشابه :   مطالعات خانه علوم و فناوری 170 صفحه

دانلود رساله و مطالعات پارکینگ طبقاتی 100 صفحه

جدول برنامه فیزیکی و ریز فضاهای پارکینگ طبقاتی

مطالعات پارکینگ طبقاتی امروزه با ورود حجم بالایی از خودروها ، سرانه خودرو از یک دستگاه به ازای هر واحدمسکونی یه دو یا سه واحد در حال افزایش است .این امر باعث ازدحام خودروها در حاشیه خیابان ‌ها و کوچه‌ها شده است. در این وضعیت می بایست روشی را پیشنهاد نمود که همارزان بوده و هم اجرای آ‌ن ساده باشد و حجم بالایی از پارکینگ را برای ساختمانهاتامین نماید. برآنیم که به شرح سیستم پارکینگ مکانیزه اسمارت پارکینگ بپردازیم که مزایای فراوانی از جمله سادگی استفاده ، نصب سریع، فضای کم مورد نیاز و توجیه اقتصادی را با خود به همراه دارد.

دانلود رایگان رساله معماری پارکینگ طبقاتی

مطالعات پارکینگ طبقاتی پاركينگ از مهم ترين و شاخص ترين ابزارهاي مديريت ترافيك است و مي تواند بخاطر ترددهاي اضافي ، موجب اختلال و تاخير در جريان ترافيك و نيز آلودگي هوا گردد وبه دليل اينكه زمان توقف خودروها خيلي زيادتر از زمان تردد آنهاست ( ۵ الي ۱۰ برابر )اهمیت پارکینگ ها بیشتر از خیابانهاست.

نمونه موردی و نمونه مشابه پارکینگ طبقاتی

مطالعات پارکینگ طبقاتی توجه به این درخواست و طراحی معماری بر اساس نیازهای امروزی و داشته های معماری گذشته به رشد و تکامل هر منطقه انجامید.
براین اساس فصل نخست رساله به شناخت موضوع طراحی (مطالعات پایه )می پردازیم.
در فصل دوم به بررسی و تحلیل نمونه های داخلی و خارجی می پردازیم
در فصل سوم به شناخت بسترطراحی پرداخته می شود.
در فصل چهارم پیرامون استانداردها و برنامه ی فیزیکی و عملکردی طرح می پردازیم

مطالب مشابه :   مطالعات زندان

دانلود تحقیق معماری پارکینگ طبقاتی

مطالعات پارکینگ طبقاتی در دنیای پیشرفته امروز که سرعت رشد و توسعه بسیار بالا است، برای هماهنگ کردن خدمات شهری با نیازهای ساکنان شهرها باید بسیار سریع عمل کرد و در این راه تکنولوژی، نقش عمده‌ای را ایفا می‌کند. مسوولان شهرها به علت کمبود فضای شهری در تلاش هستند تا روش‌هایی در پیش بگیرند که رشد عرضی شهر را کاهش و ارتفاع آن را افزایش‌دهند و در واقع بتوانند از حداقل فضا حداکثر استفاده را ببرند.

مطالعات پارکینگ طبقاتی روش‌های متعددی برای استفاده بهینه از فضا وجود دارد که بلندمرتبه‌سازی مهم‌ترین آن‌ها است. خیابان‌های شهرهای ایران، از 10سال پیش تاکنون شاهد ورود سیل‌آسای خودرو بوده است. همه می‌دانیم که بازار مصرف اکثر خودروهای تولید شده داخلي و وارداتی، تهران و شهرهای بزرگ كشور هستند. این در حالی است که تقریبا ظرفیت خیابان‌ها برای تردد و ظرفیت پارکینگ‌ها برای جای‌دهی این تعداد خودرو ثابت مانده است. این نکته مهمی است که همه دست‌اندرکاران به آن اذعان دارند.
استفاده از پارکینگ‌های طبقاتی نمونه‌ای از بلند مرتبه‌سازی است. اما روش‌های قدیمی پارکینگ‌های طبقاتی دیگر پاسخگوی نیازهای امروز نیست.

مبانی نظری و پیشینه تحقیق پارکینگ طبقاتی

مطالعات پارکینگ طبقاتی پارکینگ‌های طبقاتی مکانیزه این پارکینگ‌های طبقاتی، علاوه بر این که فضای کمی را اشغال می‌کنند، بر سرعت پارک اتومبیل نيز می‌افزایند و اغلب نسبت به فضایی که اشغال می‌کنند ظرفیت بالاتری را تامین می‌کنند. زیرا فضایی برای ورود و خروج در این پارکینگ‌ها اشغال نمی‌شود.
از مزایای عمده پارکینگ‌های طبقاتی مکانیزه ساخت شرکت می‌توان به نکات زیر اشاره کرد:
1. این پارکینگ‌ها هوشمند بوده و نیازی به حضور راننده برای جابجایی اتومبیل ندارند.
2. اتومبیل‌ها در این سیستم دارای امنیت 100درصد از لحاظ حادثه و تصادف است.
3. تمام خودروها دارای امنیت کامل از نظر سرقت لوازم جانبی و وسایل داخل خودرو است.
4. امکان تامین سیستم کارواش اتوماتیک در داخل این پارکینگ‌ها فراهم شده است. به گونه‌ای که مشتری می‌تواند اتومبیل خود را به صورت کاملا تمیز و شسته شده تحویل بگیرد.
5. متوسط زمان تحویل خودرو در این سیستم 90 ثانیه است که این موضوع در صرفه‌جویی زمان اهمیت بسزایی دارد.

مطالب مشابه :   مطالعات طراحی بانک 130 صفحه

در این بخش از سایت سایه 66 شما عزیزان می توانید مطالعات پارکینگ طبقاتی 100 صفحه را مشاهده کنید.

مطالعات پارکینگ طبقاتی 100 صفحه
قیمت : 10000 تومان

جهت خرید کلیک کنید

1-مطالعات پایه مطالعات پارکینگ طبقاتی
1-1-پارکینگ چیست
1-2-اهمیت پارکینگ
1-3-انواع پارکینگ
1-4-مطالعه ی طراحی پارکینگ های طبقاتی
2- مطالعات تطبیقی(تحلیل نمونه های داخلی و خارجی)
2-2- آلتون
2-3-مرسدس بنز
2-4- ناتجینگ چین
3-شناخت بستر طرح
3-1- آذربایجان غربی
3-2- ویژگی جغرافیایی بوکان
3-3- سابقه ی تاریخی بوکان
3-4- موقعیت جغرافیایی بوکان
3-5- خصوصیات جمعیتی و ترکیب آن
3-6- شرایط اقلیمی
3-7-بررسی و تحلیل سایت
4- برنامه ی فیزیکی و عملکرد
4-1- استانداردها به زبان تصویر
4-2- ابعاد و فضاهای مورد نیاز
4 -3- برنامه ی فیزیکی برای 500 خودرو
4-4- ضوابط پارکینگ طبقاتی مکانیزه
5-طرح
5-1- روند طرح
5-2- بزنامه ی فیزیکی طرح
5-3- سازه های برتر دنیا برای پارکینگ
منابع و مآخذ

دیدگاهتان را بنویسید