خانه / مطالعات مهدکودک ، خانه کودک / مطالعات خانه کودک 140 صفحه

مطالعات خانه کودک 140 صفحه

مطالعات خانه کودک دانلود مطالعات طراحی خانه کودک, ضوابط و استاندارد طراحی خانه کودک, جدول برنامه فیزیکی و ریز فضاهای خانه کودک, دانلود رایگان رساله معماری خانه کودک, نمونه موردی و نمونه مشابه خانه کودک, دانلود تحقیق معماری خانه کودک, مبانی نظری و پیشینه تحقیق خانه کودک

در این بخش از سایت سایه 66 شما عزیزان می توانید فهرست مطالب مطالعات خانه کودک 140 صفحه را مشاهده کنید.

مطالعات خانه کودک 140 صفحه
قیمت : 10000 تومان

جهت خرید کلیک کنید

فهرست مطالب مطالعات خانه کودک دانلود رساله معماری خانه کودک

مقدمه
فصل اول: علت انتخاب موضوع

فصل دوم :
بخش اول:
مطالعات اقلیمی
بخش دوم :
تحلیل سایت

فصل سوم:
بخش اول:
روانشناسی کودک
اطلاعات مربوط به کودکان
بخش دوم : تفاوت معماری بزرگسالان و کودکان
کیفیتهای معماری

بخش سوم:
تعریف بازی وانواع بازی
انواع بازی از نظر عملکرد
انواع بازی از نظر اجرا
اهمیت بازی
نکات مربوط به زمین بازی
وسایل بازی
بخش چهارم:
تاثیر رنگ بر روحیه و رفتار کودکان
بخش پنجم:
تأتر و هنرهای نمایشی

فصل چهارم:
ایمنی
ضوابط عمومی بهداشت وایمنی محوطه و وسایل بازی کودکان

فصل پنجم:
اصول معماری وفضای ویژه کودکان

فصل ششم:
بخش اول:
بررسی نمونه های داخلی
بخش دوم :
بررسی نمونه های خارجی
مهد کودک در شیروکین
مهد کودک در لاگینزلند
مهد کودک در باسل
مهد کودک در شیکاگو

فصل هفتم:
برنامه فیزیکی

فصل هشتم :
تحلیل سازه

منابع و ماخذ

دانلود مطالعات طراحی خانه کودک

مقدمه :
مطالعات خانه کودک كودكان براي رشد سالم خود نيازمند محيطي ايمن ، آرام و شاد هستند . محيط اطراف زندگي كودك بايد بتواند كودك را جذب كند تا كودك نيز بتواند خود را با آن هماهنگ و منطبق كند . اين محيط بايد داراي نور كافي ، تهويه مطلوب و استانداردها باشد . بازي راهي طبيعي براي رسيدن به بلوغ و كمال و مهمترين فعاليت كودك است . بازي شخصيت كودك را مي رساند او به کمک بازی با محیط اطرافش ارتباط می گیرد و نیازمند است در فضايي مناسب و دور از خطر بازي كند .

دانلود رایگان پایان نامه معماری خانه کودک دانلود رایگان رساله پایان نامه معماری خانه کودک رساله خانه کودک در تهران
دانلود رایگان مطالعات خانه کودک رساله خانه کودک با رویکرد معماری پایدار

مبانی نظری و پیشینه تحقیق خانه کودک

مطالعات خانه کودک افلاطون ، از نخستين فيلسوفاني بود كه به وجود تفاوت هاي فردي ميان كودكان و نحوه آموزش متناسب با اين ويژگي ها معتقد بود . آغاز دوران رنسانس با مطالعه و تحقيق گسترده در اين زمينه همراه بود و پس از آن علم توجه به كودك به تدريج به دانشي پر اهميت تبديل شد .
متاسفانه كودكان هميشه آسيب پذير ترين قشر اجتماع بودند . فقر ، سوء تغذيه ، بيماري ، جنگ ، بهره كشي كاري ، نداشتن امنيت و از سوي ديگر آمال و آرزوها را ميان كودكان از جمله مواردي است كه در سر تا سر جهان ، آنان را بسيار جدي تهديد كرده است . دنيايي كه بزرگ سالان خلق كردند ، آمادگي پذيرش ميليون ها كودكي كه در آن زندگي مي كنند را ندارند ، حق طبيعي كودك براي بقا در رشد ريال حفاظت و حمايت از او براي مشاركت در جامعه اي كه در آن رشد و نمو مي كنند ، به نحو گسترده اي توسط شهروندان نا ديده گرفته مي شود .
طبيعت يك كامل كننده و متمم ضروري براي محيط ساخته شده دست بشر محسوب مي شود . آميختگي یا تركيب با تركيب بافت زيست محيطي امري غير قابل اجتناب بوده است به خصوص در صورتي كه اين مكان متعلق به كودك باشد .ضروري است در طراحي فضاي كودكان به تاثير طبيعت بر آن ها و انواع فضاسازي و خلق دنياهاي گوناگون براي كودكان به اين موهبت الهي توجه داشته باشيم .

مطالب مشابه :   مطالعات خانه کودک 145 صفحه

مطالعات خانه کودک 140 صفحه

استاندارد طراحی خانه کودک word پروپوزال خانه کودک دانلود رایگان برنامه فیزیکی خانه کودک
دانلود رایگان پایان نامه خانه کودک دانلود رایگان رساله خانه کودک دانلود رایگان مطالعات خانه کودک

ضوابط و استاندارد طراحی خانه کودک

فصل اول
علت انتخاب موضوع:
مطالعات خانه کودک ایجاد محیطی برای ارتقاء دادن کودکان در زمینه های مختلف آموزشی،فرهنگی، اجتماعی و هنری می باشد.
در چنین فضایی کودکان میتوانند علایق و استعدادهای خود را شناسایی و کشف نمایند.
همچنین میتوانند قوه تخیل خود را به کار گرفته و خلاقیت های خود را در زمینه های مختلف بروز دهند.
از دیگرعلل انتخاب این موضوع ایجاد محیطی ایمن، شاد وآرام برای رشد سالم کودکان می باشد ، تا کودکان بتوانند به راحتی در چنین فضایی بازی نمایند و انرژی درونی خود را تخلیه کنند
کودکان با بازی کردن به بلوغ و کمال میرسند و انجام بازی های مختلف شخصیت آنها را میرساند.

رساله خانه کودک ریز فضاهای خانه کودک ضوابط طراحی خانه کودک
مطالعات خانه کودک مطالعات کامل خانه کودک نمونه موردی خانه کودک

جدول برنامه فیزیکی و ریز فضاهای خانه کودک

بخش اول
كودك كيست ؟
مطالعات خانه کودک خصوصيات جسمي و رواني كودكان در مراحل مختلف رشد اساس برنامه ريزي فضا و طراحي براي آنان است . بدين منظور در اين بخش به طور مختصر در مورد اين دو مطلب توضيحاتي بيان گرديده است.
1- شناخت كودك از بعد رواني
چكيده اي از نظريه شناختي پياژه :
شيوه هاي توصيف روان شناسان معاصر از تغييرات شناختي كودك به شدت تحت تاثير انديشه هاي روان شناس سوئيسي ژان پياژه قرار گرفته است .
پياژه بر تعامل رشد طبيعي استعدادهاي كودك با پيوند هاي او به محيط تاكيد داشت . پياژه كورك را در برابر مقتضيات رشد زيستي يا محرك هاي تحميل شده از بيرون مشاركت كننده مي دانست و معتقد بود كه كودك داراي تعامل فعال با محيط است و از اين طريق به سازش دست مي يابد ، خود را سازمان مي دهد و به مرور دنياي خود را به وجود مي آورد دست به تجربه هايي مي زند تا ببيند چه روي خواهد داد ، نتايج اين آزمايش ها به او كمك مي كند طرح واره هايي ( نخستين واحدهاي رواني فرد كه مرجع پذيرش داده ها و سازمان دهي آن ها هستند ) در باره نحوه عمل دنياي فيزيكي و اجتماعي بسازد . در مواجهه با هر شئي يا رويداد تازه ، سعي مي كند آن را در چارچوب طرح واره هاي موجود خود درك كند ( درون سازي : داخل كردن اطلاعات بيروني در سازمان رواني كه كودك در آن فعال است يعني گزينش مي كند ) اگر طرح واره موجود انطباق كافي با رويداد جديد را نداشته باشد كودك طرح واره را دگرگون مي كند و از اين راه جهان بيني خود را گسترش مي دهد ( برون سازي : تغيير طرح واره براي سازگاري با موقعيت ) و با پيچيده تر شدن طرح واره ها ” ساخت ” شكل مي گيرد ( توانايي هاي انسان ) .

مطالب مشابه :   مطالعات خانه کودک 145 صفحه

دانلود مطالعات خانه کودک دانلود رساله معماری خانه کودک ppt ریز فضا و برنامه فیزیکی خانه کودک
ضوابط و استاندارد خانه کودک پایان نامه خانه کودک نمونه موردی ایرانی خانه کودک

دانلود رایگان رساله خانه کودک

اطلاعات مربوط به كودكان :
مطالعات خانه کودک طراحي فضاي كودكان منطبق با شرايط آنان ، به طور قطع بستگي به شناخت كافي از ويژگي هاي رشد آنان دارد . تصور كلي از اندازه هاي بدن كودكان در سنين متفاوت براي تصميم گيري در مورد تعداد كودكاني كه مي توانند در يك فضا استراحت كنند ، مثل اندازه ميز ، صندلي ، ارتفاع مناسب دستگيره درها ، كمدهاي اسباب بازي ، دستشويي ها ، شيرها و . . . . . ضروري است . اگر فضا و عناصر آن متناسب با اندازه هاي بدن كودكان باشد آن ها به سادگي مي توانند از فضاها و وسايل مربوط به خود استفاده كنند . شناخت ويژگي هاي رشد ذهني ، عاطفي و اجتماعي ، جهت دستيابي به نوع فعاليت ها و بازي هاي كودكان مفيد است .

مطالب مشابه :   مطالعات خانه کودک 145 صفحه

نمونه موردی خارجی خانه کودک پاورپوینت نمونه موردی خانه کودک داخلی دانلود رایگان نمونه موردی خانه کودک
نمونه موردی خانه کودک ایرانی نمونه موردی خانه کودک خارجی نمونه موردی خانه کودک خارجی رایگان

نمونه موردی و نمونه مشابه خانه کودک

اندازه هاي بدن كودكان :
مطالعات خانه کودک اندازه هاي بدن كودكان در سنين مختلف ، براي تصميم گيري در مورد ابعاد و ارتفاع وسايل مورد استفاده آن ها ضروري است .
مهم ترين اندازه ، قد ایستاده ، يعني ارتفاع از زمين تا بالاي سر كودك است .از اين اندازه مي توان اكثر اندازه هاي ديگر بدن را كه براي طراحي فضا و تجهيزات لازم است ، نتيجه گرفت . جدول ( 1 ) ميانگين قد كودكان 0 تا 6 سال ايراني را در كل كشور و شهر تهران به تفكيك شهري و روستايي ( از طرف وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشكي ) به دست دهد .

دانلود رایگان نمونه موردی خانه کودک خارجی تحلیل نمونه موردی خانه کودک دانلود نمونه موردی خانه کودک
رساله خانه کودک pdf رساله خانه کودک رایگان دانلود رایگان رساله خانه کودک

دانلود مطالعات خانه کودک

مطالعات خانه کودک بشر سنجي در حالت ثابت مربوط به اندازه هاي ، سر ، دست ، پا ، شانه ها و غيره به طور ثابت و در موقعيت هاي استاندارد است كه معمولا به وسيله نقاط مشخص كالبدي ، در يك وضع مشخص ، مثل طول قد ، ارتفاع چشم ، پهناي شانه ها ، ارتفاع آرنج و . . . در وضعيت ايستاده يا نشسته اندازه گيري مي شوند و اين اندازه ها را در مورد كودكان مي توان با استفاده از اندازه قد ايستاده آنان و ضرايبي مربوط به حالت هاي مختلف نتيجه گرفت .

مطالعات خانه کودک 140 صفحه
قیمت : 10000 تومان

جهت خرید کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید